Júl 2018 o.Matúš Fuchs preložený do obci Plaveč za farára

15.06.2023

Z rozhodnutia otca arcibiskupa, Mons. Bernarda Bobera je od dnešného dňa novým správcom farnosti Plaveč Matúš Fuchs, ktorý po troch rokoch nahradil kňaza Jozefa Smetanku. Ten odišiel na vlastnú žiadosť.

Matúš Fuchs má 38 rokov, pochádza z Prešova, no vyrastal na Spiši a má 9-tich súrodencov. Za kňaza bol vysvätený v roku 2006 a ako kaplán pôsobil najskôr v Prešove – časti Solivar, následne vo farnosti Soľ, neskôr v Dóme sv. Alžbety v Košiciach, bol aj vicerektorom Domu Anky Kolesárovej vo Vysokej nad Uhom a neskôr pôsobil ako kaplán v Kapušanoch a Humennom. Medzi jeho záľuby patrí cyklistika a rád si zahrá aj na gitare. ,,Uvedomujem si, že mojou prvoradou úlohou je privádzať ľuďom Boha, resp. pomáhať im nájsť si k nemu cestu, ale samozrejme, život človeka je len jeden a nemalo by to byť iba o tom. Preto sa budem snažiť prepojiť to cirkevné s domácim, tradičným," uviedol M. Fuchs, pre ktorého ide o novú skúsenosť, nakoľko doposiaľ pôsobil vo farnostiach iba ako kaplán. Na sv. omši o 10:30 hod. ho privítal starosta obce Ing. Štefan Murcko a členovia FS Kalina.

(©Plavečské noviny 2018, pš