Praha stráca požehnanie ct.Elekty - presťahovali ju do Drast

02.02.2023

===
[2]SR. M. JOHANKA OD KRISTA KRÁLE. Karmelitka, která se stěhovala. Katolický týdeník. Katolický týdeník, 31. 12. 2019 - 6. 1, 2020, roč. XXXI, čís. 1, s. 15.

Zachovalé tělo matky Elekty

Matka Elekta byla vždy tam, kde se nacházela komunita jejích sester. Při první internaci v 18. století si zachovalé tělo matky Elekty sestry odvezly s sebou do Pohledu. V době komunistické internace to nebylo možné, proto muselo její neporušené tělo zůstat v kostele sv. Benedikta.
I když jsme si vědomé, že kostel sv. Beneditka se stal poutním místem, kam se lidé přicházejí k naší zakladatelce pomodlit, domníváme se, že zachovalé tělo matky Elekty by mělo být nadále tam, kde sídlí komunita sester.
Proto bychom chtěly neporušené tělo matky Elekty přemístit do krypty nové kaple v Drastech. Věříme, že ctitelé matky Elekty si oblíbí i toto nové místo a budou nadále přijíždět se k ní pomodlit.