Rímsko-katolícka Cirkev

Čilskí biskupi dnes na tlačovej konferencii vo Vatikáne zverejnili prehlásenie, v ktorom prosia o odpustenie za "závažné chyby a zanedbania", ktorých sa dopustili v súvislosti s prípadmi zneužívaní v Čile. Zároveň v ňom informujú, že svoje funkcie odovzdávajú do rúk pápeža Františka.

Bratislava 20. mája (TK KBS) Katolícka cirkev oslávi v nedeľu 20. mája sviatok Zoslania Ducha Svätého, ktorý je známy aj pod názvom Turíce. Svätodušná nedeľa sa slávi 50 dní po Veľkej noci aj v iných kresťanských cirkvách. Svätodušné sviatky sú po Vianociach a Veľkej noci tretie najvýznamnejšie kresťanské sviatky.Veriaci si na Svätodušnú nedeľu...

Vo štvrtok 10. mája sa pápež František vydá na pastoračnú návštevu dvoch Talianskych laických komunít v regióne Toskánsko, ktoré si v tomto roku pripomínajú významné výročia svojho založenia. Obe kladú veľký dôraz na prežívanie evanjeliového spoločenstva a bratstva.

Vo štvrtok 10. mája oslávi celý kresťanský svet sviatok Nanebovstúpenia Pána. Tento prikázaný sviatok slávime 40 dní po Veľkej noci a desať dní pred Turícami - Zoslaním Ducha Svätého. Pán Ježiš sa na štyridsiaty deň po svojom vzkriesení posledný raz stretol so svojimi učeníkmi a pred ich očami vystúpil do neba a sedí po Božej pravici.

V sobotu 5. mája sa konal v peruánskom hlavnom meste Lime "Pochod za život", ktorý spoločne organizovali miestna arcidiecéza a evanjelická komunita. Podľa odhadov sa na ňom zišlo okolo 800 tisíc ľudí.